تخلفات پای ۴۹ چاپخانه وناشر را به میز محاکه باز کرد :

مهرشاد کاظمی؛ معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری حدود ۳۰ پروند از ۴۹ پرونده تشکیل شده مربوط به حوزه نشر است که از این تعداد، تاکنون ۱۳ پرونده بررسی و رای صادر شده است.

به گزارش ازایرنا، کاظمی افزود: در حوزه چاپ هم به تخلفات ۱۹ پروند رسیدگی شده و نتیجه به کمیسیون ارسال شده است.

کاظمی اظهار داشت: این پرونده ها در پی شکایت افراد حقیقی و حقوقی از تخلفات انتشاراتی ها و چاپخانه هایی که مجوز خود را از ارشاد گرفته اند تشکیل شده است.

معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: پرونده هایی که رای آنها صادر شده فرصت دارند تا اعتراض خود نسبت به رای صادره را به وزارت ارشاد ارائه کنند.

وی بیشتر تخلفات در حوزه چاپ و نشر را شامل اختلاف بین مشتریانی که سفارش چاپ دارند با چاپخانه ها، چاپ و نشرهای بدون مجوز عنوان کرد.

وی گفت: توقف فعالیت بطور موقف و محدود یا لغو کامل مجوز از جمله مجازات هایی است که برای متخلفان در این حوزه ها در نظر گرفته می شود.

به گفته کاظمی، به استناد بند ۲۲ ماده ۲ قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوبه سال ۱۳۶۵ مجلس شورای اسلامی و بند ۱۲ مصوبه ستاد عالی اداری راجع به وظایف واحدهای استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب سال ۸۱ ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به عنوان یک مرجع قانونی هیات بدوی رسیدگی به تخلفات ناشران استان تهران از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی است.

وی توضیح داد که در حوزه چاپ هم بر اساس قانون، بررسی، تحقیق، تفحص و اعلام گزارش و پیشنهاد به کمیسیون رسیدگی به تخلفات چاپخانه ها و واحدهای وابسته بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *