شکایت اتحادیه فروشندگان کاغذ از وزارت ارشاد

ئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا از ارسال نامه انتقادی این اتحادیه به اتاق اصناف و وزارت صنعت مبنی بر واگذاری اختیارات این اتحادیه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش از گروه Sepi ، سید‌حسین میرباقری رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و ومقوا، از ارسال شکایت این اتحادیه به اتاق اصناف تهران خبر داد و گفت:  در نامه‌ای که به اتاق اصناف و مسئولان وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت ارسال شده است از واسپاری اختیارات اتحادیه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص کاغذ انتقاد شده است.

وی ادامه داد: اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازار کاغذ موجب شده تا قیمت کاغذ چاپ و تحریر از بندی ۱۵۰ هزار تومان به بندی ۱۸۰ هزار تومان برسد،‌ ما نیز به عنوان اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا  به دنبال ساماندهی بازار کاغذ هستیم،‌ اما ارزان تر شده است،‌ اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که عهده‌دار این ساماندهی شده استف  تاکنون حتی یکبار هم از ما دعوت نکرده تا در جلسات کارگروه شرکت کرده و نظرات تخصصی صنفی را که از سال ۱۳۵۱ تاکنون فعال است ارائه کنیم.

میرباقری افزود:‌ پیش از این نیز در دهه ۸۰ وزارت ارشاد به امر پخش کاغذ مبادرت داشت،‌ که در نهایت به دلیل غیرحرفه‌ای بودن است اقدامات کاغذها به دست فروشنده می‌رسید‌.

وی گفت:‌ اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا اتحادیه‌ای با سابقه قریب به ۵۰ ساله است،‌ اعضای آن مجوز داشته و مالیات پرداخت می‌کنند‌، بنابراین دلسوز این عرصه هستند‌، اما نظرات آن‌ها هیچ گاه پرسیده نشده است.چطور می‌شود که یک شبه آن‌ها از این حوزه کنار گذاشته شده و وزارت ارشاد عهده‌دار معرفی واردکنندگان کاغذ و پخش و توزیع آن‌ها می‌شود ؟

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *