قیمت دلار کاهش یافت، قیمت‌ کاغذ کوتاه نیامد

نایب رئیس اول اتحادیه کاغذ و مقوای تهران گفت: در مقطعی دلار به مرز ۲۰ هزار تومان رسید و پایه قیمت‌ کاغذ بالا رفت، اما وقتی دلار ارزان شد، همچنان پایه قیمت، همان ۲۰ هزار تومان ماند و تنزلی را شاهد نیستیم. این نشان می‌دهد بازار بدون نظارت و لجام‌گسیخته است.

به گزارش Sepi به نقل از  تهران ۲۴، احمد شریفان نایب رئیس اول اتحادیه کاغذ و مقوای تهران درباره دستگیری سلطان کاغذ اظهار داشت: متاسفانه دولت با یک کلید وارد شد تا از مشکلات گره گشایی کند، اما برخلاف تصور گره بر زندگی‌ها زده شد.

وی ادامه داد: در مقطعی دلار به مرز ۲۰ هزار تومان رفت از این رو پایه قیمت‌ها برای کاغذ همین قیمت‌ها شد، اما وقتی دلار با کاهش مواجه شد همچنان پایه قیمت ها همان ۲۰ هزار تومان مانده و برگشت و تنزلی را شاهد نیستیم! این نشان می‌دهد بازار بدون نظارت و لجام گسیخته است.

نایب رئیس اول اتحادیه کاغذ و مقوای تهران با بیان اینکه هرچند این لجام گسیختگی تنها مربوط به بازار کاغذ نیست و ابعاد و مشکلات دیگری را نیز در بازار شاهدیم توضیح داد: سیستم لابی‌گری در نظام اقتصادی وجود دارد، کلمه سلطان کاغذ و سکه را پاک کنید، ما ابتدا فکر می‌کردیم سلطان کاغذ و سکه داریم اما برخی افراد با لابی‌گری در نظام اقتصادی فعالیت می‌کنند.

وی به قیمت‌ها اشاره کرد و توضح داد: قیمت کاغذ ۸۰ گرم در حال حاضر بین ۲۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است اما در واقعیت باید بین ۹۵ تا ۱۰۰ هزار تومان باشد. چرا که یارانه به آن تخصیص می‌یابد ولی شاهدیم که قیمتها تنزل ندارد. کاغذ ۷۰ گرمی هم ۲۵۰ تا ۲۶۰ تومان خرید و فروش می‌شود و کاغذ آ۴ در مرز بیست هزار تومان است. این قیمت‌ها باید با نظارت نازل شود اما متاسفانه شعار دولت بالاتر از زورش است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *