مدیرکل ‌دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری‌: ۲۹ دی “روز بدون کاغذ” در نهاد ریاست جمهوری نام‌گذاری شد‌

مدیرکل دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری گفت: روز ۲۹ دی به‌عنوان روز بدون کاغذ در نهاد ریاست جمهوری نام‌گذاری شده و برای ایجاد فرهنگ تمام مدیران استانی نیز باید حداقل یک روز را به‌ عنوان روز بدون کاغذ در اداره خودشان انتخاب کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حسین ملایجردی ظهر امروز در همایش توجیهی ارسال و دریافت نامه‌های مردمی از طریق دفاتر پیشخوان اظهار داشت: دولت تدبیر از روزی که آغاز به کار کرد به دنبال گسترش ارائه خدمات دولتی برای مردم در سراسر نقاط کشور بود و خوشبختانه طی پنج سال اخیر زیرساخت‌های لازم برای تحقق این کار را فراهم کرده است.
وی افزود: طی یک سال گذشته استانداری لرستان حرکت‌های خوبی در زمینه الکترونیکی کردن دولت انجام داده ‌و این استان به‌عنوان پایلوت طرح مکاتبات الکترونیکی  کشوری انتخاب شد.
مدیرکل دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری عنوان کرد: سال گذشته بیش از ۱۲۰ میلیون مکاتبه در ادارات کشور اتفاق افتاد که بیش از ۷۰ درصد آن‌ها به‌صورت الکترونیکی و مابقی نیز به‌صورت کاغذی بودند.
وی بیان کرد: همچنین ۲۶ میلیون کاغذ در ادارات کشور مصرف‌ شد که سهم لرستان حدود ۹۰۰ هزار بود و این در حالی است که از هر درخت حدود ۸ هزار برگه A4 تولید می‌شود که با یک محاسبه سرانگشتی متوجه می‌شویم که حجم عظیمی از درختان برای این کاغذها بریده‌ شده‌اند.
ملایجردی گفت: در صورتی که ادارات دولتی از سیستم الکترونیک استفاده کنند این حجم خسارت به طبیعت کشور وارد نمی‌شود.
وی تصریح کرد: روز ۲۹ دی به‌عنوان روز بدون کاغذ در نهاد ریاست جمهوری نام‌گذاری شده و برای ایجاد فرهنگ تمام مدیران استانی نیز باید حداقل یک روز را به‌ عنوان روز بدون کاغذ در اداره خودشان انتخاب کنند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *