مصاحبه های جشواره ملی صنعت چاپ شهریور94  
 
عضو شرکای شرکت سهامی چاپ آپاداناخواستار شد: چاپ و صادرات گنجینه های ادبی ایران به کشورهای جهان

تاریخ ایجاد   1394/06/26 - 01:32  تعدادمشاهده  477 بازگشت

                             عضو شرکای شرکت سهامی چاپ آپاداناخواستار شد:

چاپ  و صادرات گنجینه های ادبی ایران به کشورهای جهان

رضایی گفت: شاعران نام آور و بزرگان فرهنگ و ادب فارسی در ایران داریم  که اگر مسئله چاپ علمی و تخصصی کتاب هایی با محتوای آثار آنان و صادرات محصولات فرهنگی جدی گرفته شود این گنجینه ها می تواند در سراسر جهان با تیراژ های بسیار زیاد صادر شده و به فروش برسد.

رضا رضایی عضو شرکای شرکت سهامی چاپ آپادانا در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری چاپ و بسته بندی (sepi) در پاسخ به این سوال که امروزه صنعت چاپ کشور به چه چیزی نیاز دارد، گفت: صنعت چاپ کشور نیاز به یک مدیریت توانمند ، کاردان و متخصص  ومدبراحتیاج دارد.

وی افزود: صنعت چاپ کشور در اقتصاد مقاومتی نقشی تعیین کننده دارد زیرا همه محصولات تولیدی در کشور نیازمند چاپ و بسته بندی استف در اقتصاد و فرهنگ کشور صنعت چاپ بسیار می تواند نقش آفرین باشد.

رضایی گفت: گنجینه های ادبی بسیاری از جمله شاعران نام آور و بزرگان فرهنگ و ادب فارسی در ایران داریم  که اگر مسئله چاپ علمی و تخصصی کتاب هایی با محتوای آثار آنان و صادرات محصولات فرهنگی جدی گرفته شود و دست کارشناسان و متخصصان قرار بگیرد این گنجینه ها می تواند در سراسر جهان با تیراژ های بسیار زیاد صادر شده و به فروش برسد ضمن اینکه از لحاظ اقتصادی نیز برای کشور منافع زیادی هم خواهد داشت.

عضو شرکای شرکت سهامی چاپ آپادانا خاطرنشان کرد: از نظر فرهنگی و صدور فرهنگ به جهان نیز صنعت چاپ در بحث اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارد زیراکه مردم جهان آشنایی با شاعران ایرانی را دوست دارند و علاقه دارند و برایشان جذابیت دارد اما متاسفانه ما از این جذابیت ها استفاده نکرده ایم، اما امیدواریم که با توجه به اقتصاد مقاومتی که مطرح شده بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و از شعاری بودن خارج شویم. بنابراین باید یک برنامه ریزی علمی و دقیقی در این زمینه داشته باشیم.

وی در پایان یادآور شد: صادرات محصولات چاپی به کشورهای همسایه ایران بسیار بازار مناسبی است  که مسئولان ما هرگز ازآن استفاده نمی کنند، بنده بسیاری ازکشورهای همسایه سفر کرد ام و نظر آنان نسبت به ایران و کالاهای ایرانی مثبت بوده است ، در کشور عراق نسبت به کالای ایرانی و خرید آن از نظر کیفیت علاقه نشان میدهند، افغانستان نیز وسایرکشورهای همسایه همین نظر را دارند و اگر بتوانیم صادر کنیم می توانیم جهشی پیش برویم و در زمینه صادرات موفق عمل کنیم.


نظرات در مورد:عضو شرکای شرکت سهامی چاپ آپاداناخواستار شد: چاپ و صادرات گنجینه های ادبی ایران به کشورهای جهان

نام شما:
نظر شما:
افزودن نظر

 
     

   

 

 

 

 

 

 

   
            
 
روزنامه رسمی کشور