مصاحبه های جشواره ملی صنعت چاپ شهریور94  
 
انتظارات پیشکسوتان برترپانزدهمین جشنواره صنعت چاپ از مسئولان

تاریخ ایجاد   1394/06/26 - 01:35  تعدادمشاهده  478 بازگشت

انتظارات پیشکسوتان برترپانزدهمین جشنواره صنعت چاپ از مسئولان

گروهی از پیشکسوتان برگزیده صنعت چاپ در پانزدهمین جشنواره صنعت چاپ خواستار حمایت جدی مسئولان از قشر چاپخانه دار پیشکسوت شدند. خبرنگار پایگاه خبری چاپ و بسته بندی (sepi) درحاشیه برگزاری پانزدهمین جشنواره صنعت چاپ که 24 شهریورماه 1394 درتالار وحدت تهران برگزار شد با جمعی از پیشکسوتان برتر و برگزیده عرصه چاپ به گفت وگو پرداخته است که پیشکسوتان به دوسوال پاسخ دادند.

1-     امروزه نیازاصلی صنعت چاپ کشور چیست؟

2-    شما به عنوان پیشکسوتان عرصه چاپ چه انتظاراتی از مسئولان برگزاری پانزدهیمن جشنواره صنعت چاپ دارید؟

حمید متواضع مدیر چاپ ابیانه در تهران از برگزیدگان پیشکسوت جشنواره پانزدهم ملی صنعت چاپ:

صنعت چاپ در کشور نیازمند توجهی خاص در زمینه اشتغال دارد

****همه میدانند که صنعت چاپ چه حجم وسیعی از اشتغال را به همراه خود بوجود آورده است زیرا صنعت چاپ با فرهنگ و اقتصاد کشورایران و سایر کشور ها ارتباط مستقیم دارد وبرای ایرانیان چاپ با آبروی ایرونی سرو کار دارد، لذا باید کارشناسان برنامه ریزی کنند  که چه چیز دارند و چه چیز در صنعت چاپ ندارند یعنی صنعت چاپ امروزه به برنامه ریزی منسجم نیاز دارد.

 

****همه پیشکسوتان و چاپخانه داران قدیمی که امروزه در این محفل دور هم جمع شدند که دارای انرژی زیادی هستند که این انرژی شکوفایی صنعت چاپ را برای خودشان نمی خواهند بلکه برای کشور و شکوفا شدن این صنعت کشور در عرصه صادرات می خواهند.

 

****بنابراین علاوه بر توجه به این صنعت باید پرسنل چاپ و کارگرانی که در چاپخانه ها مشغول هستند را آموزش داد و آموزش ها نیزباید به روز در کشور های جهان باشد و به ایران منتقل شود.

 

فرامرز بلاری مدیر چاپخانه پایا استان البرز از برگزیدگان پیشکسوت جشنواره پانزدهم صنعت ملی چاپ:

نیاز اصلی صنعت چاپ کشور با توجه به مطرح شدن اقتصاد مقاومتی در یک کلمه خلاصه می شود " حمایت ".

****بلاری نظر خود را درباره جشنواره پانزدهم صنعت چاپ مثبت اعلام کرد و و خواستار ادامه دار شدن و برگزاری بهتر آن در سالهای آینده شد.

بیش از نیم میلیون نفر در صنعت چاپ به طور مستقیم وغیر مستقیم مشغول به کارند و جا دارد بیشتر در زمینه اشتغال صنعت چاپ برنامه ریزی دقیقی  برای رشد و شکوفایی آن صورت گیرد.

****اگر برگزاری جشنواره های آینده با ایده های جدید و تقدیر از پیشکسوتانی که سالهای عمر خود را در صنعت چاپ سپری کرده اند، قبل از آنکه آنها فوت کنند و دانش و تجربیات خود را به زیر خاک  ببرند را در این جشنواره تقدیر به عمل آورند  و این کار را ادامه بدهند بسیار جشنواره های آینده را غنی تر می کند و اگر ادامه دار برگزار شود بدون توقف می توان امیدوار بود که صنعت چاپ به جایی برسد.

 

****رضا کیوانفر از چاپخانه کیوان استان اصفهان از پیشکسوتان برگزیده جشنواره پانزدهم صنعت ملی چاپ:

امروزه صنعت چاپ برای پیشرفت، نیازمند توجه به انتقال دانش پیشکسوتان  به جوانان امروزی دارد

هر کاری را که انجام می دهیم به صنعت چاپ بر می گردد بنابراین باید انتقال دانش از پیشکسوت به جوان امروزی انجام شود برگزاری همه ساله ی جشنواره ملی صنعت چاپ باعث ایجاد انگیزه در بین اهالی چاپ می شود وبه نظر من صنعت چاپ نیاز به توجه و حمایت جدی دارد تا بتواند صنعت چاپ در هر عرصه ای در کشور رونق پیدا کند.

****جشنواره ملی صنعت چاپ ادامه دار شود و متوقف نشود چون نوعی دلگرمی برای اهالی چاپ به شمار میرود.

علی طارمی راد پیشکسوت باز نشسته شرکت افست تهران و از برگزیدگان پیشکسوت جشنواره پانزدهم صنعت ملی چاپ:

نیاز اصلی امروز صنعت چاپ، هماهنگی بین اصناف و چاپخانه داران و همه قسمت های مختلف آن است.

جا دارد که از دست اندر کاران برگزاری دوره پانزدهم جشنواره ملی صنعت چاپ تقدیر و تشکر کنم زیرا برپایی مراسم تقدیر از برگزیدگان و تقدیر از پیشکسوتان عرصه چاپ  نشان دهنده اهمیت و ارزشمند بودن کار این قشر زحمت کش چاپ در جامعه دارد. اما یک برنامه مهم باید به این مجموعه اضافه شود در سالهای آینده و آن اینست که هر ساله با برنامه ریزی و ایده های خلاقانه در معرفی پیشکسوتان کار شود و این جشنواره مبنای معرفی پیشکسوتان چاپی باشد.


نظرات در مورد:انتظارات پیشکسوتان برترپانزدهمین جشنواره صنعت چاپ از مسئولان

نام شما:
نظر شما:
افزودن نظر

 
     

   

 

 

 

 

 

 

   
            
 
روزنامه رسمی کشور