- Advertisement -

- Advertisement -

اطلاعات کامل راجب کاغذ از سنگ

0 679

کاغذ سنگ
محصولی شبیه کاغذ است که ماده اصلی تشکیل دهنده آن کربنات کلسیم در امتزاج با پلی اتیلن پرچگال HDPE می‌باشد.فرایند ساخت کاغذ سنگ در ابتدا توسط شرکت تایوانی Lung Meng Tech Co. در دهه ۱۹۹۰ میــــلادی توسعه یافت. کاغذ سنگ تا کنون در ۴۰ کشور جهان ثبت اختراع گردیده‌است. در تولید کاغـــذ های سنگی هیچ درختی بریده نمی شود و قطره آبی هدر نمی رود. پودر سنگ،از ضایعــات کارخانه های سنگ و از معادن سنگی تامین میگردد که دارای فراوانی بسیار بوده و محصول نهایی در پایان مسیر بقاء خود نیز بازگشت پذیر به طبیعت می باشد.

مزایای کاغذ های سنگی:
– در برابر پاره گی مقاوم می باشد و براحتی کاغذ معمولی پاره نمی شود.
– در برابر آتش گرفتن نیز مقاوم بوده و به کندی آتش می گیرد.
– در برابر آب و رطوبت مقاوم می باشد و مثل عایق عمل می نماید.
– در برابر حشرات مقاوم می باشد. حشرات نمی توانند به آن صدمه بزنند.
– چاپ پذیری بسیار بالایی دارد.
– گواهی FDA آمریکا را برای کالاهای بهداشتی و غذایی و دارویی دارا می باشد.
– بسیار نرم و لطیف بوده و در امور چاپی و تبلیغی لوکس بسیار مناسب می باشد.
– تنوع مصرفی بسیار داشته و مثل کاغذ معمولی در تمام حوره ها قابل مصرف می باشد.
– %۱۰۰ دوستدار طبیعت می باشد.

دانه دار نبودن بافت کاغذ سنگی باعث شده که سطح آن نسبت به سطح کاغذ معمولی نرم تر و مسطح تر باشد و نیازی به خدمات تکمیلی چاپ مثل روکش سلفون و یا لمینت نداشته باشد. این کاغذ به آسانی و بدون ایجاد دود سمی می‌سوزد. منبع اصلی مواد اولیه آن پسماند معادن و یا سنگ بری‌های سنگ مرمر است که آسیاب شده و به پودر سنگ تبدیل می‌گردد. در تولید کاغذ سنگ از آب، اسید، سفید کننده‌ها یا سفید کننده‌های نوری استفاده نمی‌گردد. “کاغذ سنگ” می‌تواند در دستگاه‌های Inkjet یا دستگاه‌های با مرکب جامد همچون افست، لترپرس و فلکسو استفاده گردد با این حال در پرینترهای لیزری حرارت بالا به خوبی جوابگو نیست.
کاغذی که کمترین آثار سوء را بر روی سیاره ما، زمین دارد . تولید “کاغذ سنگ” یک فرآیند دوستدار محیط زیست می باشد که در این فرآیند از آب استفاده نشده و هیچ گونه آلودگی هوا را هم در پی نخواهد داشت .

هیچ گونه اسیدی در فرآیند تولید کاغذ سنگ استفاده نمی شود و در نتیجه کاغذ سنگ یک محصول کاملا غیرسمی و حتی مناسب برای کاربردهای غذایی می باشد . در فرآیند تولید “کاغذ سنگ” در مقایسه با کاغذهای ساخته شده از چوب درختان تار و پودی وجود ندارد، در خصوص توضیحات بیشتر در مورد عدم وجود تار و پود در “کاغذ سنگ”، توجه داشته باشید که اساسا “کاغذ سنگ” دارای تار و پودی نبوده و از فیبر و سلولز تشکیل نمی گردد. بنابراین تار و پود بهداشتی و غیر بهداشتی محلی از اعراب در این موضوع ندارد.
دارا بودن قابلیت هایی نظیر مقاومت در برابر پاره گی، عایق در برابر آب، دفع چربی، قابلیت نوشتن بر روی “کاغذ سنگ” در زیر آب، مقاومت در برابر آتش گرفتن و شعله ور شدن، قابلیت شتسشوی “کاغذ سنگ”، قابلیت بازیافت در برابر اشعه نور خورشید و بسیاری از ویژگی های دیگر. “کاغذ سنگ” نه تنها یک محصول آلترناتیو و جایگزین می باشد، بلکه کمترین آثار منفی را بر روی سیاره سبز ما دارد.
با توجه به ضخامت ها و دانسیته های مختلف در انواع این کاغذ، مصارف متعددی در صنعت چاپ و نشر، بسته بندی و سایر صنایع دارا می باشد.

انواع سایز و گرماژ

این کاغذ براساس ضخامت( میکرون) سایز بندی می گردد. برای محاسبه وزن آن( GSM ) کافیست ضخامت هر کاغذ را در دانسیته آن مورد از کاغذ نمود.

این کاغذ با توجه به درصد ترکیب مواد اولیه و دانسیته آن به چهار گروه ذیل تقسیم می گردد:

گرماژ(GSM) دانسیته ضخامت( میکرون) نوع کاغذ
۵۰ ۱ ۵۰ SP
۸۰ ۱ ۸۰
۱۰۰ ۱ ۱۰۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.