- Advertisement -

- Advertisement -

با وجود کاهش چند هزار تومانی قیمت دلار تاکنون،‌ قیمت کاغذ در بازار آزاد با افزایش ۱۰ هزار تومانی به ۴۰۰ هزار تومان رسید.

افزایش ۱۰ هزار تومانی قیمت کاغذ

0 763

به گزارش sepi به نقل از تسنیم،‌ با وجود کاهش چند هزار تومانی قیمت دلار در یکی دو روز گذشته قیمت کاغذ در بازار آزاد افزایش داشته است.  قیمت هر بند کاغذ ۷۰ در ۱۰۰ با گرماژ ۷۰ گرم‌، امروز ۴۰۰ هزار تومان معامله شده است. در حالی که روزهای گذشته قیمت این بند کاغذ بین ۳۸۰ تا ۳۹۰ هزار تومان بوده است.

قیمت کاغذ در بازار آزاد طی ماه‌ های اخیر،‌ بندی ۱۰۰ هزار تومان افزایش داشته است. افزایش قیمت کاغذ در بازار آزاد تنها مختص به کاغذ چاپ و تحریر نیست،‌ بلکه انوع دیگر کاغذ از جمله کاغذ روزنامه،‌ کاغذ گلاسه و مقوا نیز افزایش داشته‌اند. کاغذ روزنامه کیلویی ۱۴ هزار تومان امروز در بازار عرضه شده است.

این افزایش قیمت ناگهانی دلایل مشخصی دارد که مهمترین آن افزایش نرخ ارز است. از سوی دیگر عدم اختصاص ارز نیمایی برای واردات کاغذ موجب شده تا واردکنندگان هم اقدام به واردات پارت‌های جدید کاغذ نکنند و هم از عرضه کاغذهای وارد شده خود به بازار خودداری کنند‌، اقدامی که موجب کمبود عرضه کاغذ در بازار شده است.

کارشناسان حوزه کاغذ بر این باورند که در صورت ادامه‌دار بودن این شرایط با افزایش تقاضا در بازار به هنگام آغاز سال تحصیلی با کاهش شدید عرضه روبرو شده و قیمت‌ها افزایش نجومی خواهند داشت.

از سوی دیگر با توجه به تولید داخلی کاغذ از سوی دولت که در ماه‌های اخیر حداقل در سطح کلام دیده شده است،‌ این انتظار وجود دارد که بالاخره تصمیم درست اتخاذ شده و به جای صرف میلیاردها دلار برای واردات کاغذ به فکر تولید آن در کشور باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.