- Advertisement -

- Advertisement -

تاثیر تبلیغات و مزایای تبلیغات در سایت سپی/تبلیغات در صنایع چاپ و بسته بندی کاغذ و مقوا و کارتن با sepi

0 779

تاثیر تبلیغات و مزایای تبلیغات در سایت

 

سال ها زمان لازم بود تا ابزارها و فناوری های لازم به مرحله ای برسند که بتوان هوشمندانه تبلیغ کرد. ما اکنون در مرحله ای قرار داریم که مخاطبان پیام در صنعت چاپ و صنعت بسته بندی همچنین حوزه کاغذ و مقوا وکارتن، از فرآیند تبلیغات آگاه هستند. همین آگاهی، کار دست اندرکاران این حوزه را بیش از پیش دشوار نموده است. هر چه که در گذر زمان به پیش می رویم، آگاهی مخاطبان از فرآیند تبلیغات  در صنعت چاپ و بسته بندی کاغذ و مقوا افزایش یافته و روش های سنتی و کورکورانه در فرستادن یک پیام انبوه و بی هدف به حاشیه رانده می شود. به همین دلیل بستر داینامیک و پر امکاناتی مانند اینترنت هر روز بیش از پیش به حامل اصلی پیام های تبلیغاتی بدل می گردد.

 

آگهی‌های اینترنتی در سایت سپی  به دلیل بازدهی بالا و هزینه‌های پایین خود را ، هر روز بیشتر از قبل مورد توجه کسب و کار صنعت چاپ و بسته بندی و مقوا این صنعت  برای معرفی و اطلاع‌رسانی در باره محصولات و خدماتشان قرار می‌گیرند. گستره این آگهی‌ها از بنرهای تبلیغاتی و آگهی های تبلیغاتی در وب سایت ‌ها و نیازمندیهای اینترنتی آغاز شده و مجموعه‌ی متنوعی شامل تبلیغات کلیدواژه‌ای، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات ویدئویی و … را در بر می‌گیرد.

 

مهم‌ترین مزیت تبلیغات اینترنتی نسبت به فرم‌های سنتی این است که می‌توانند با دقت بیشتری مخاطبان خود را هدف‌گذاری کنند و پیام خود را منتقل نمایند. ضمن آن که بازخورد و برآورد میزان کارآمدی یک تبلیغ دیجیتال از خطای کمتری بهره‌مند است. این بدین معنی است که شما با صرف هزینه‌ای کمتر می‌توانید مخاطبان و مشتریان بالقوه را یافته و خود را معرفی نمایید.

 

تبلیغات اینترنتی هم جای پای خود را یافته است و وارد بودجه تبلیغاتی شرکتها شده است. در حال حاضر شاهد این هستیم که مدیران دیگر نخواهند پرسید که آیا تبلیغات اینترنتی موثر است یا نه.

 

کسب و کارهای کوچک به علت کمبود منابع مختلف به خصوص بودجه ، تمایل به یافتن مشتری از طرق دیگر دارند. روش هایی همچون تبلیغات و بازاریابی در اینترنت از مواردی است که کسب و کارهای کوچک در اولویت های خود قرار داده اند. در اینجا ذکر اعداد و ارقام دیگری نیز به منظور اثبات لزوم استفاده کسب و کارهای کوچک از تبلیغات و بازاریابی اینترنتی خالی از لطف نیست. 

این آمار عبارتند از :

۱- مشتریان بالقوه بیشتر از گذشته زمان خود را به صورت آنلاین در اینترنت می گذرانند، به طوری که مصرف کنندگان ۲۲% زمان خود را در سایت های شبکه های اجتماعی ، ۲۱% به جستجو ، ۲۰% به خواندن محتوا ، ۱۹% به ارسال ایمیل ، ۱۳% به انجام سرگرمی و ۵% به انجام خرید در اینترنت سپری می کنند.

 

۲- ۸۵% کاربران برای یافتن کسب و کارهای محلی در اینترنت به جستجو می پردازند ولی ۶۳% کسب و کارهای کوچک وب سایت ندارند و ۲۵% هیچ حضوری در اینترنت ندارند.

 

۳- کسب و کارهای محلی به ارزش استفاده از شبکه های اجتماعی در کسب و کارهای خود پی برده اند به طوری که ۸۶% آن ها فیس بوک را شبکه اجتماعی با ارزش می دانند. همچنین در رتبه های بعدی یوتیوب با ۷۵% و تویتر با ۶۰% قرار دارند.

 

۴- افراد از تلفن های هوشمند برای تصمیم گیری در زمینه خرید در حال حرکت استفاده می کنند، به طوری که ۶۶% کاربران تلفن های هوشمند در هنگام استفاده از تلفن همراه خود، در زمینه خرید تصمیم گیری می کنند.

 

۵- تبلیغات در اینترنت به سرعت در حال رشد است. بر اساس یافته های شرکت ایمارکتر، تنها در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۲ ، ۱۹٫۵ میلیارد دلار در زمینه جستجو ، ۱۵ میلیارد دلار در تبلیغات نمایشی اینترنتی مانند تبلیغات بنری ، ۴٫۲ میلیارد دلار در تبلیغات موبایلی و ۴٫۸ میلیارد دلار در تبلیغات در رسانه های اجتماعی صرف هزینه شده است. بدین ترتیب کسب و کارهای کوچک باید سعی کنند بودجه مورد نظر خود را در روش های مختلف تبلیغات اینترنتی که به تعدادی از آن ها اشاره شد سرمایه گذاری کنند.

 

مزایای تبلیغات اینترنتی:

تبلیغ در اینترنت مزیتهای زیادی نسبت به تبلیغات سنتی دارد که از آن میان می‌توان موارد زیر را نام برد:

 

ایجاد ارتباط دوطرفه: تبلیغات اینترنتی یک ارتباط دوطرفه بین تبلیغ کننده و مخاطب ایجاد می‌کند. مخاطبان نه تنها تبلیغات را دریافت می‌کنند بلکه قادرند بازخورد بدهند و سئوالات خود را در مورد محصولات با تبلیغ‌ کنندگان مطرح کنند.

 

ایجاد یک پیوند مستقیم به لیست محصولات: تبلیغات اینترنتی با یک پیوند مستقیم، دسترسی به اطلاعات محصولات مرتبط را برای مخاطبان فراهم می‌سازد. این قابلیت غالباً منجر به مبادله محصولات و افزایش تعاملات تجاری می‌شود.

 

توانایی هدفگیری ایستا و پویای مشتریان: در تبلیغات اینترنتی از روشهای متنوعی برای هدفگیری مشتریان به منظور انتخاب، ارائه و نمایش تبلیغات بصورت ایستا یا پویا استفاده می‌شود. این روشها ممکن است بر اساس محتوای صفحه، اطلاعات شخصی و مبادله پویای اطلاعات باشند.

 

دسترسی جهانی و شبانه‌روزی: تبلیغات اینترنتی دارای دسترسی جهانی است و در تمام روزهای سال و تمام ساعت روز در دسترس می‌باشد که این موجب افزایش قابلیت مشاهده و گسترش بازار آن می‌شود.

 

ارسال، نگهداری و به روز رسانی آسان: تبلیغات اینترنتی دارای ویژگی نمایش، نگهداری و بروز رسانی آسان است که این به دلیل ماهیت دیجیتالی آن می‌باشد. کاهش فرایند تهیه و اجرای تبلیغات از جمله نتایج این ویژگی تلقی می‌شود.

 

قابلیت اندازه‌گیری و ردگیری بالا: تبلیغات اینترنتی به دلیل ماهیت دیجیتالی، از قابلیت ردگیری و اندازه‌گیری بالایی برخوردار است. از روشهای گوناگونی برای ردگیری، ارزیابی عملکرد و سنجش اثربخشی تبلیغات اینترنتی استفاده می‌شود.

 

طراحی پیام آگهی: به دلیل قابلیت هدف قرار دادن دقیق و مشخص مخاطبان، می‌توان پیامها را برای جذب نیازها و خواسته‌های معین مخاطبان، طراحی کرد. هنگامی که ما دقیقاً مخاطبان را شناسایی می‌کنیم اطلاعات بهتری در خصوص نیازها و خواسته‌های آنها به دست می‌آید. از این رو پیام آگهی ما بسیار جذاب‌‌تر خواهد بود.

 

قابلیت فروش: در این نوع از تبلیغات پس از نمایش آگهی می‌توان بلافاصله فروش را نیز انجام داد.

 

در جدول زیر ضمن مقایسه تبلیغات اینترنتی با تبلیغات سنتی، مزیتهای تبلیغ در اینترنت مشخص شده است.

 

 

 

MIDDLE EASTتبلیغات اینترنتیتلویزیونرادیوروزنامه
سبک ارتباطیارتباط دو طرفه و تعاملیارتباط یک طرفهارتباط یک طرفهارتباط یک طرفه
دسترسیدسترسی 24 ساعتهبرنامه زمانی معین و زمان نمایش بسیار کوتاهبرنامه زمانی معین و زمان پخش بسیار محدودبرنامه زمانی معین و زمان دسترسی بسیار محدود
بازار قابل دسترسمخاطبان جهانیمخاطبان منطقه ایمخاطبان منطقه ایمخاطبان محلی
فرآیند مدیریتفرایندهای مدیریت سیستماتیکفرایندهای مدیریت سیستماتیکمدیریت نیمه اتوماتیک یا دستیمدیریت نیمه اتوماتیک یا دستی
پیوند مستقیم به لیست محصولاتداردنداردندارد2.8 %
توانایی مبادله مستقیم محصولداردنداردنداردندارد
هدفگیری تبلیغاتهدفگیری ایستا و پویای مشتری مبتنی بر رضایت، اطلاعات شخصی، دسترسی پویا و مبادله ای اطلاعات

فاقد هدفگیری سیستماتیک
فاقد هدفگیری سیستماتیکفاقد هدفگیری سیستماتیک
ارزیابی عملکردارزیابی و سنجش اتوماتیکفاقد ارزیابی و سنجش عملکرد اتوماتیک و مستقیمفاقد ارزیابی و سنجش عملکرد اتوماتیک و مستقیم

فاقد ارزیابی و سنجش عملکرد اتوماتیک و مستقیم

ردگیری تبلیغاتردگیری اتوماتیکردگیری بسیار محدودردگیری بسیار محدودفاقد ردگیری
هزینهکمبسیار بالابالامتوسط

 

 

 

 

نتیجه گیری مقایسه تبلیغات اینترنتی با تبلیغات سـنتی، تبلـیغ در اینترنت از مزیت‌های قابل ملاحظه‌ای برخوردار است، از آن جمله می‌توان به ایجاد ارتباط دو طرفه با مخاطب، ایجاد یک پیوند مستقیم به لیست محصولات، توانایی هدفگیری ایستا و پویای مشتریان، دسترسی جهانی و شبانه‌روزی، ارسال و نگهداری و بروز رسانی آسان، قابلیت اندازه‌گیری و ردگیری بالا، طراحی پیام آگهی و قابلیت فروش اشاره کرد.

 

بعلاوه هزینه تبلیغ در اینترنت نیز به مراتب کمتر از رسانه‌های دیگر می‌باشد. شرکتهای تجاری اگر بخواهند در عرصه فعالیت باقی بمانند و موقعیت خود را در بازار پُر رقابت امروز حفظ کنند چاره‌ای جز به کارگیری این نوع از تبلیغات نخواهند داشت. این امر درمورد شرکتهایی که بخواهند در سطح جهانی فعالیت کنند مصداق بارزتری خواهد داشت.

 

 

تبلیغات اینترنتی دارای اشکال مختلفی است که هر شکل آن دارای ویژگی‌های خاص خود است. با توجه به هدف تبلیغات، نوع محصول، ویژگی‌های مخاطبان، باید شکل متناسب انتخاب شود.

 

همین حالا با ما تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۹۶۱۰۹۵

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.