- Advertisement -

- Advertisement -

تنها ۳ هزار تن کاغذ از۴۲ هزار تن کاغذ تأیید شده وزارت ارشاد به کشور وارد شد

0 161

براساس جدیدترین جداول به ‌روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ واردات ۴۲ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر،‌ بالک و روزنامه در سال جاری تایید شده که از این میان تنها سه هزار تن وارد کشور شده است.

به گزارش Sepi به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ جدیدترین جداول به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ، امروز از سوی دبیرخانه این کارگروه منتشر شد. این جداول با عناوین وضعیت متقاضیان تأیید شده واردات کاغذ با ارز دولتی در سال ۹۸ و وضعیت واردات کاغذ تایید شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۸ به تفکیک نوع کاغذ و نوع تایید منتشر شده است.

نگاهی به جدول‌های منتشر شده نشان می‌دهد که از ۱۰۷ پرونده بررسی شده در کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۸  واردات ۴۲  هزار و ۳۵۶ تن تأیید شده است که از این میان برای ۳۰ هزار و ۴۶۶ تن کاغذ ارز تخصیص داده شده است.

سرعت اندک واردات کاغذ به کشور و ترخیص از گمرک در ماه‌های اخیر موجب شده تا روند صعوی افزایش قیمت کاغذ ادامه داشته باشد. واردات بیشتر مطمئناً موجب کاهش قیمت‌ها در بازار خواهد شد. همچنین ارز لازم برای ۱۶ هزار و ۳۱۷ تن کاغذ تامین و برای ۱۵ هزار و ۸۲۲ تن ارز خریداری شده است. در این میان تنها ۳ هزار و ۱۸۷ تن کاغذ از گمرک ترخیص شده است  ۳۱۸۷ تن کاغذ از گمرک ترخیص شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.