- Advertisement -

- Advertisement -

توزیع کاغذ‌های جدید وارداتی از امروز/ قیمت‌ها سیر نزولی گرفت

0 709

رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا از توزیع کاغذهای جدید وارداتی توسط وزارت ارشاد خبر داد و گفت: این اقدام منجر به کاهش قیمت کاغذ در بازار شده است.

سید‌حسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا‌، با اشاره به التهابات اخیر بازار کاغذ گفت: بخشی از التهابات بازار کاغذ ناشی از کمبود کالا به دلیل کاهش عرضه و مشکلات پیش آمده در حمل و نقل بود که خوشبختانه امروز در حال برطرف شدن است.
وی ادامه داد:‌ خوشبختانه کاغذهایی که واردکنندگان مورد تأیید وزارت ارشاد موفق به خرید و وارد کردن آن‌ها به کشور شده‌اند‌، از امروز توزیع شده است و این امر موجب کاهش قیمت کاغذ در بازار و روند نزولی آن شده است.
میرباقری تصریح کرد:‌ واردکنندگان کاغذ به صورت داوطلبانه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلساتی داشتند و قرار شد که بخشی از کاغذها در اختیار وزارت ارشاد قرار گیرد تا آن‌ها در اختیار مصرف‌کنندگانی که ارجحیت دارند،‌ قرار دهند.
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ در پاسخ به اینکه قیمت‌های تعیین شده برای کاغذهای جدید وارداتی چقدر بوده است،‌ گفت: قیمت تمام شده به اضافه ۱۵ درصد سود تعیین شده قیمت را مشخص می‌کند‌، برای هر برند و گرماژی قیمت متفاوت است. اما در مجموع قیمت کاغذهای توزیعی خیلی کمتر از ۲۰۰ هزار تومان است.
وی افزود: با توزیع کاغذها در بازار امروز شاهد سیر نزولی کاغذ چاپ و تحریر در بازار هستیم،‌ بیش از دو هزار تن کاغذ از طریق وزارت ارشاد توزیع شده است و پارتی‌های بعدی نیز در راه است که طی هفته‌های آینده توزیع خواهد شد.
میرباقری با بیان این مطلب که واردکننده‌های کاغذ الزامی به در اختیار دادن کاغذهایشان به وزارت ارشاد ندارند‌، گفت: این اقدام تنها برای خوابیدن التهاب در بازار انجام می‌شود.
وی در پایان با بیان این مطلب که هنوز بسیاری از واردکنندگان نتوانسته‌اند،‌ کاغذهای خود را وارد کنند‌، گفت:‌ متاسفانه بانک مرکزی هنوز ارز لازم را تخصیص نداده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.