- Advertisement -

- Advertisement -

حذف پلاستیک از صنعت بسته بندی

برای حذف پلاستیک از زنجیره کالاهای دورریختنی و صنایع بسته‌بندی اقدامات موثری انجام دهند.

0 44

به گزارش sepi به نقل از فارس: امیر اوسط در با بیان اینکه عنوان «روز بدون پلاستیک» برای آگاهی‌بخشی در خصوص معضلات زباله‌های پلاستیکی و عدم استفاده زیاد از  مواد پلاستیکی است اظهار کرد: در این روز فعالان و علاقمندان در حوزه محیط زیست اقدامی را در خصوص آموزش درباره این معضلات برنامه‌ریزی کرده و انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: توزیع کیسه‌های پارچه‌ای و سفره‌های نان پارچه‌ای و آموزش کودکان و خانم‌های خانه‌دار که محوریت تربیت فرزندان و مدیریت خانه را دارند، از جمله این اقدامات است.

دبیر کانون ایمن شهر هگمتان تصریح کرد: این انجمن با همراهی سمن‌های دوستدار حیوانات بی‌پناه همدان، نسیم اروین طرلان و رطسا برنامه‌هایی را در این زمینه تدوین و تهیه کرده و انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: طی تفاهم نامه‌ای که با مجموعه نمایشگاه بین‌المللی همدان منعقد شد اقداماتی در خصوص فرهنگ‌سازی محیط زیستی انجام شده که یکی از آنها کاهش مصرف پلاستیک و ارائه راهکارهای کاهش و جایگزینی کیسه‌های پلاستیکی در زندگی روزمره شهروندان بود.

اوسط اضافه کرد: با هماهنگی‌ صورت گرفته با اداره‌کل آموزش و پرورش استان در ایام نمایشگاه تخصصی اسباب بازی و کودک و نوجوان روزانه حدود ۱۰۰ دانش‌آموز با همکاری اتوبوسرانی شهرداری به نمایشگاه منتقل می‌شدند و آموزش‌های متعددی در خصوص محیط زیست به آنها داده می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: مباحث مربوط به کاهش و جایگزینی کیسه‌ها و مواد پلاستیکی که در این بین سازمان فرهنگی هنری شهرداری و سازمان محیط زیست یاری‌دهنده ما بودند و تیم هنری «عمو صفا» با اجرای نمایش‌ها و بازی‌های محیط زیستی جذابیت خاصی به آموزش‌ها داده بودند.

دبیر کانون ایمن شهر هگمتان در خصوص اینکه چه چیزهایی ‌می‌تواند جایگزین کیسه‌های پلاستیکی باشد یادآور شد: محصولات تولیدی برای جایگزین کیسه‌های پلاستیکی، هنر دستان زنان خانه‌دار و افراد کم‌توان و معلولان است که از جمله آن می‌توان به کیسه‌های لقمه،کیسه نگهداری میوه و سبزیجات و نان، سفره‌های پارچه‌ای خرید نان و کیسه‌های خرید پارچه‌ای در اندازه‌های متفاوت اشاره کرد‌.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.