- Advertisement -

- Advertisement -

فروش دستگاه های چاپ به قیمت آهن کیلویی

🌐 تامین هزینه ها با فروش کیلویی دستگاه های چاپ

0 24

قاسمی‌پناه با بیان اینکه در این مدت با شرایط سخت کار را ادامه دادیم، گفت: کمترین میزان تیراژ ما ده هزار نسخه بود اما اکنون به دو –سه هزار نسخه رسیده است و در این میان من مجبور شدم یکی از دستگاه های چاپ را به قیمت آهن کیلویی بفروشم؛ زیرا ادامه کار با سختی همراه بود.

وی تاکید کرد: با شروع سال جدید نیز طی یکی دو هفته گذشته تعدادی از همکاران ما نیز قصد فروش دستگاه های چاپشان را به قیمت آهن دارند؛ دستگاه های چاپی که برای خریداری آن‌ ها دلار از کشور خارج شده و سرمایه کشور هستند. این دستگاه های چاپ در زمان ارزانی دلار خریداری شده‌ اند اما صاحبانشان راضی ‌اند آن ‌ها را به قیمت آهن بفروشند تا هزینه‌ های خود را جبران کنند.

قاسمی‌پناه با بیان اینکه برخی از همکاران که در حوزه نشر و افست کار می‌کنند نیز در این ماه‌ها آسیب زیادی دیده‌اند، ادامه داد: بسیاری از فعالان این حوزه با آغاز سال ۱۳۹۹ با ۲۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند؛ زیرا بازار خرید کتاب چندان رونق ندارد و نسبت به سال گذشته آن‌ها هم روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند.

وی با اشاره به امیدواری چاپخانه‌داران به شروع فصل تابستان گفت: برخی از همکاران چاپخانه‌دار امید دارند با شروع فصل تابستان که مدارس تعطیل می‌شود، بچه‌ها به سراغ کتاب بروند و خانواده‌ها برای فرزندانشان کتاب خریداری کنند تا شاید بازار این حوزه تکانی بخورد.

این چاپخانه‌دار کاهش تیراژ کتاب‌ها را یکی از آسیب‌های جدی فعالیت چاپخانه‌داران دانست و عنوان کرد: بسیاری از کتاب‌ها که چاپ جدید هستند، تنها در ۲۰۰ یا ۵۰۰ نسخه منتشر می‌شوند. حتی ناشران هم با ناامیدی کتاب را چاپ می‌کنند و نگران فروش کتاب‌ها هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.