اخباراخبار نشر

فعالیت بانوان ناشر و تجربه اندوزی

به گزارش سپی به نقل از ایبنا: با اشاره به مجموعه برنامه‌های جدید انجمن، عنوان کرد: با هدف ارتقای سطح علمی اعضا، مجموعه‌ای از دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی را برای اعضا و بانوان ناشر پیش‌بینی کردیم، با توجه به اینکه انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر است، دوره‌های هنری خط و تذهیب، نقاشی و کلاس‌های آموزشی زبان و روانشناسی با حضور استادان مجرب برای بانوان را داریم.

وی افزود: علاوه براین دوره بازآموزی حوزه نشر نیز یکی دیگر از این برنامه‌ها است که از صفر تا صد نشر به همت بانوان ناشر و باتجربه به اعضا آموزش داده می‌شود.

جدلی با بیان اینکه برگزاری این دوره اهمیت زیادی دارد، ادامه داد: برخی ناشران مبتدی و برخی دیگر باتجربه هستند، اما هر دو گروه نیاز به به‌روزرسانی اطلاعات و دانش دارند تا بتوانند در این مسیر به‌عنوان یک ناشر حرفه‌ای قدم بردارند.

فعالیت بانوان ناشر و تجربه اندوزی

وی بیان کرد: برخی ناشران مبتدی و تازه‌کار نیز با آگاهی و اطلاعات کامل به حوزه نشر وارد می‌شوند، زیرا بازار نشر چالش‌ها و فراز و نشیب‌های زیادی دارد که اگر نسبت به آن‌ها مطلع نباشند، ممکن است حین کار، دچار ضررهای مالی زیادی شوند.

جدلی با بیان اینکه برگزاری این دوره‌ها موجب می‌شود، ناشران مبتدی، تجربه‌های ناموفق را تکرار نکنند، تاکید کرد: بخش زیادی از موفقیت در حوزه نشر مرهون تجربه است و تلاش می‌کنیم علاوه بر برگزاری دوره‌های تئوری به‌طور عملی و تجربی نیز نکاتی را به اعضا ارائه دهیم تا از آن بهره‌مند شوند.

به‌گفته وی، ازجمله مباحث پیش‌بینی شده برای این دوره می‌توان به آشنایی با حقوق نشر، تنظیم قرارداد نشر، چگونگی ارتباط با مولف، امور فنی مرتبط با چاپ کتاب، مخاطب‌شناسی، چاپ کتاب به‌طور تخصصی برای کودک و نوجوان یا بزرگسال و مباحث دیگر اشاره کرد.جدلی در پایان از برگزاری این دوره‌ها در تیرماه خبر داد و گفت که فراخوان آن به زودی اعلام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا