اخباراخبار چاپ

نارضایتی از نمایشگاه دروپا2024

نارضایتی علی مخزن مدیر چاپ طلایه مرجان از دروپا2024

به گزارش سپی به نقل از چاپ نشر آنلاین، علی مخزن مدیر چاپ طلایه مرجان در گفت و گو با خبرنگار ، با بیان اینکه نمایشگاه دروپا ۲۰۲۴ نتوانست توقعات او را به‌عنوان یک بازدیدکننده برآورده سازد، اظهار داشت: این نمایشگاه پس از گذشت هشت سال برگزار شد؛ بنابراین انتظار می‌رفت که با نوآوری‌ها و پدیده‌های شگفتی‌آفرینی مواجه شویم اما متأسفانه این‌طور نبود. جالب است که بگویم بیشتر تمرکز شرکت‌های حاضر در این رویداد روی جت‌پرینترها و ماشین‌آلات دیجیتال، آن هم با قیمت‌های بالا متمرکز شده بود.

وی ادامه داد: تعداد شرکت‌های چینی در این رویداد حتی بیشتر از غرفه‌های آلمانی بود، گویی که برای بازدید به کشور چین رفته بودیم. غرفه‌ها خالی و بازدیدکنندگان کم بودند که البته شاید یک بخش از علت این موضوع هزینه‌های بالای سفر و عدم همراهی سفارت آلمان در ارائه ویزا بود.

مدیر چاپ طلایه مرجان تصریح کرد: من به‌شخصه در تمام ادوار نمایشگاه دروپا حضور داشته‌ام و همیشه با علاقه زیادی به بازدید از آن پرداخته‌ام اما در این دوره تنها شش روز از یازده روز را در نمایشگاه حضور داشتم و حتی در صحبت با باقی دوستانی که در آنجا حضور داشتند هم متوجه شدم که آن‌ها نیز تمایلی برای بازدید هرروزه از نمایشگاه نداشتند و متأسفانه احساس من این است که نسبت به هزینه‌ای که برای این سفر کردم، آورده زیادی نصیبم نشد.

این پیشکسوت صنعت چاپ اذعان داشت: نمایشگاه در تمام دنیا محلی برای تبادل اطلاعات است. بنده معتقدم نمایشگاه‌های داخلی خودمان بسیار پربارتر از نمایشگاه دروپا هستند چراکه در کشور خودمان معامله و سرمایه‌گذاری آسان‌تر انجام می‌شود، پرداخت‌ها آسان‌تر است و پشتیبانی هم وجود دارد اما خرید از آلمان حداقل با شرایط فعلی برای من هیچ توجیه منطقی ندارد.

مدیر چاپ طلایه مرجان خاطرنشان کرد: به فرض که ماشینی را هم ازآنجا خریدیم، مشکلات بعدی همانند گشایش اعتبار، گمرک، گرانی ارز، موانع برای نصب و خدمات پس از فروش وجود دارد که شیرینی این خرید را به کاممان تلخ خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا