اخباراخبار کاغذ و مقوا

نگاهی به بازار کاغذ و نیازهای اساسی آنها

به گزارش سپی به نقل از ایبنا؛ طی هفته‌های اخیر بهای کاغذ و سایر ملزومات مورد نیاز فعالان صنعت چاپ با نوسان قیمت زیر ۵۰ هزار تومان همراه بوده است.

حسین بنایی، کاغذفروش قدیمی بازار با اشاره به نوسانات محدود بهای کاغذ و مقوا طی هفته‌های اخیر، عنوان کرد: طی هفته‌های اخیر شاهد تغییر قیمت‌های مختلف در بازار بودیم که در برخی مواقع سیر قیمت‌ها نزولی و بعضی مواقع صعودی بود.

وی علت این موضوع را ایجاد شوک به بازار توسط برخی تجار عنوان کرد و گفت: طی این مدت بازار در رکود نسبی به سر می‌برد و برخی مواقع تجار و فروشندگان برای ایجاد شوک به بازار، قیمت‌ها را افزایش می‌دهد اما بعد از مدتی قیمت‌ها کاهشی می‌شود.

بنایی در ادامه پیش‌بینی کرد که طی هفته آتی شاهد تغییر قیمت در برخی کاغذها خواهیم بود و افزود: در هفته جاری قیمت کاغذ در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان در برخی اقلام افزایش داشت که معقتدم در هفته آینده دوباره کاهش خواهد داشت.

بر همین اساس، در آخرین روز معاملات بازار هر بند کاغذ تحریر ۷۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ یک‌میلیون و ۲۷۰ هزار تومان در بازار و هر بند کاغذ چینی ۷۰ گرمی ۶۰ در ۹۰ نیز ۹۷۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

کاغذ ۸۰ گرمی اما تغییری داشته و هر بند کاغذ ۷۰ در ۱۰۰، ۸۰ گرمی یک‌میلیون و ۵۸۰ هزار تومان عرضه شده و سایز ۶۰ در ۹۰ کاغذ ۸۰ گرمی نیز بندی یک‌میلیون و ۲۸۰ هزار تومان است.

میانگین قیمت کاغذ گلاسه نیز حدود ۵۲ هزار تومان است؛ به‌طوری که مقوای پشت طوسی شیت ۳۵۰ گرمی کیلویی ۲۵۰ هزار تومان، ۱۸۰ گرمی کیلویی ۳۱۴ هزار تومان، ۲۳۰ گرمی کیلویی ۲۹۸ هزار تومان و ۲۵۰ گرمی کیلویی ۲۹۰ هزار تومان در بازار موجود است. کاغذ گلاسه سایز ۹۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ نیز کیلویی ۵۱۵ هزار تومان، ۱۲۸ گرمی کیلویی ۵۱۵ هزار تومان، ۲۵۰ گرمی کیلویی ۵۴۰ هزار تومان و ۳۰۰ گرمی کیلویی ۵۱۵ هزار تومان در بازار عرضه شده است.

بر اساس این گزارش، هر کیلو مرکب گلاسه خارجی نیز به تناسب برند و کشور سازنده از ۳۴۵ تا ۴۴۰ هزار تومان، هر کیلو مرکب گلاسه ایرانی رنگی ۳۰۰ هزار تومان و هر کیلو مرکب گلاسه مشکی ۲۴۵ هزار تومان، هرکیلو مرکب تحریر رنگی ایرانی، ۲۳۰ هزار تومان و هرکیلو مرکب تحریر مشکی ایرانی نیز به قیمت ۱۸۶ هزار تومان در بازار قیمت‌گذاری شده است.

همچنین الکل ایزوپروپیل نیز حدود ۱۲۰ تا ۱۲۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود، زینک دو ورقی چینی نیز حدود ۸۷ تا ۹۲ هزار تومان در بازا عرضه شده است، هر کیلو چسب سرد ایرانی نیز حدود ۱۱۵ هزار تومان و چسب گرم کیلویی ۲۵۰ هزار تومان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا